Trudny rok 2020 za nami. Czy Wasze zeszłoroczne postanowienia się choć trochę ziściły? U mnie było różnie, ale te najważniejsze założenia i postanowienia udało mi się zrealizować. 

Ciekawe czy zrobiliście w tym roku postanowienia noworoczne lub postawiliście sobie cele na ten rok?

Jeśli tak, to co zrobić, aby w tym roku się udało? Działać mimo wszystko! To jest najważniejsze. Jest jeszcze kilka innych rzeczy, o których warto pamiętać, aby skutecznie realizować swoje postanowienia. 

  • Ustal sobie konkretny cel. Z doświadczenia wiem, że gdy ustalam cele z moimi Klientami, to gdy je dobrze zdefiniujemy, uzyskujemy zdecydowanie większe szanse na ich osiągnięcie. Jak zdefiniować sobie zatem nasze cele prywatne? Doprecyzuj je. 

Zamiast więcej się ruszać – zdefiniuj – 3 razy w tygodniu chodzić na godzinny spacer. 

Zamiast schudnę – będę się regularnie odżywiać 4 razy dziennie i będę jeść 3 porcje warzyw i 2 porcje owoców dziennie.

Dzięki takiemu sformułowaniu celu sprawiamy, że mamy już pomysł jak zrobić, aby cel osiągnąć i jest to dla nas bardziej zrozumiałe i przyjazne. Najłatwiej porzucić postanowienia, które są zbyt ogólne i abstrakcyjne.

  • Zwizualizuj sobie uczucie jakie będzie Ci towarzyszyć, kiedy cel osiągniesz – to może być duma, radość. Zastanów się też co może być Twoją nagrodą.
  • Zapisz swoje postanowienie lub je narysuj w formie mapy marzeń i umieść w miejscu, gdzie spoglądasz codziennie – to pomaga uczynić plany bardziej realne i pamiętać o naszych postanowieniach.
  • Skup się tylko na realnych postanowieniach, zależnych od Ciebie.
  • Określ sobie czas w jakim chcesz swój cel osiągnąć – pamiętaj, że termin powinien być realny.
  • Zastanów się, czy jest ktoś kto może Cię wesprzeć w realizacji tego postanowienia – w grupie łatwiej się zmotywować do działania.

Już od kilku lat trzymam się powyższych punktów, aby realizować moje osobiste postanowienia noworoczne. Muszę przyznać, że to działa, więc trzymam za Was kciuki.

Skutecznego spełniania marzeń i realizacji celów w tym Nowym 2021 Roku – pełnym nadziei i oczekiwań!