Dzień Kobiet to czas, kiedy przede wszystkim powinnyśmy pomyśleć o sobie. W tym dniu czujemy się wyjątkowe, sprawiamy sobie mniejsze lub większe przyjemności. Spotykamy się z koleżankami, idziemy na babskie imprezy, robimy sobie wyjątkowy makijaż, wkładamy ekstra ciuch i jest cudownie. To przestrzeń tylko dla nas. 

Już dawno Dzień Kobiet przestał być kojarzony ze złamanym goździkiem i paczką kawy czy rajstop. Sprawiajmy sobie przyjemności, cieszmy się tym dniem i tym, że wiosna tuż, tuż. 

Wszystkie życzenia składane nam w tym dniu, zaczynają się od zdrowia, szczęścia…. W takim razie jest to dobry czas, aby pomyśleć o swoim zdrowiu i kondycji. Jak mantrę powtarzam moim klientkom, że raz w roku robią przegląd swojego ukochanego samochodu, na wiosnę zazwyczaj robią też porządki w domu i w szafie. Dbamy o wszystko i wszystkich dookoła – bo taką mamy naturę – to zadbajmy też o siebie. Zróbmy sobie prezent i zbadajmy się na wiosnę, na Dzień Kobiet!

Profilaktyczne badania pozwalają nam uniknąć różnych chorób. Sprawdźmy poziom cholesterolu, zbadajmy krew, zróbmy USG piersi lub mammografie czy cytologię. 

Wielu chorób dieto-zależnych można uniknąć, dzięki zmianie nawyków żywieniowych i diecie. Badania pokazują nam, czy nasza dieta służy naszemu organizmowi, czy coś jednak powinniśmy zmienić. 

Planujemy naszym dzieciom zajęcia, planujemy wakacje i inne przyjemności. Zaplanujmy w naszym kalendarzu spotkanie z lekarzem pierwszego kontaktu, aby przepisał nam skierowanie na podstawowe badania. Jak wpiszemy to na sztywno do kalendarza to łatwiej będzie nam się z tego postanowienia wywiązać. 

Ja już to zrobiłam. Namawiam i Ciebie!

Udanego świętowania Dnia Kobiet – a 8 marca niech będzie symboliczną datą początku dbania o siebie.